Porady

Przeżyj drugą młodość dzięki zabiegowi laserowego odmładzania

Odmładzające działanie laserów można wyjaśnić w skrócie jako pobudzanie procesów regeneracyjnych skóry poprzez kontrolowane uszkodzenia. Dzięki stymulacji naturalnych mechanizmów efekty laseroterapii nie są przerysowane i utrzymują się przez długi czas. Zabieg laserowego odmładzania polecany jest osobom, którym zależy na naturalnych rezultatach.

Komu polecane są zabiegi laserowe na twarz?

Laser to urządzenie, które spotkało się z ogromnym zainteresowaniem medycyny estetycznej ze względu na szerokie zastosowanie. Głównym przeznaczeniem zabiegów laserowych jest odmłodzenie twarzy. Urządzenia te są w stanie spłycić drobne zmarszczki i zredukować przebarwienia, które powstały na skutek działania promieni słonecznych. Lasery doskonale radzą sobie z kurzymi łapkami, zmarszczkami nosowo-wargowymi oraz zmarszczkami mimicznymi na czole. W dodatku są w stanie zredukować rozszerzone pory oraz przywrócić właściwy koloryt szarej i ziemistej cery. Laserowe odmładzanie twarzy stanowi alternatywę dla inwazyjnych zabiegów chirurgii plastycznej. Co prawda nie daje możliwości osiągnięcia tak spektakularnych rezultatów, jak po ingerencji skalpela, ale po serii zabiegów można liczyć na długotrwałą poprawę kondycji skóry i naturalne efekty.

Jak działa laserowe odmładzanie twarzy?

Działanie lasera frakcyjnego polega na zastosowaniu nie jednej wiązki laserowej, a kilkudziesięciu mikrowiązek jednocześnie. Światło wnika w skórę na ściśle określoną głębokość, tworząc zespół mikrourazów termalnych, pozostawiając przy tym nienaruszone „mostki” tkanki, swoiste rezerwuary zdrowych komórek przyspieszające gojenie leczonego obszaru. Dochodzi do podgrzania sieci drobnych naczyń krwionośnych i skóry właściwej, czego efektem jest koagulacja, która pobudza procesy regeneracyjne. Skóra zaczyna produkować większą ilość kolagenu i elastyny. Prowadzi to do poprawy gęstości skóry, obkurczenia ujść gruczołów łojowych czy spłycenia zmarszczek.

Przeczytaj:  Teneryfa, jedzenie - Kulinarne podróże dla diabetyków

Poprawę kondycji skóry można zauważyć już po jednym zabiegu, jednak specjaliści z zalecają Kliniki Ambroziak w Warszawie serię około 3–6 powtórzeń w zależności od użytego lasera. Efekty nie pojawiają się od razu, ponieważ procesy regeneracyjne zainicjowane przez laser frakcyjny trwają około 28 dni. Po serii zabiegów można spodziewać się spłycenia zmarszczek, poprawy napięcia skóry, redukcji blizn potrądzikowych oraz rozjaśnienia przebarwień.

Odmładzanie laserowe – jak wybrać klinikę?

Laserowe odmładzanie to zabieg, który powinien zostać przeprowadzony przez osobę z odpowiednimi kompetencjami, najlepiej lekarza. Jeśli szukasz sprawdzone kliniki medycyny estetycznej, kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji. Przed pierwszą sesją odbywa się konsultacji w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań i dobrania odpowiednich zabiegów. Właściwie przeprowadzony zabieg to minimalne ryzyko wystąpienia działań ubocznych (obrzęków, siniaków, krwiaków) i duża szansa na to, że efekty laseroterapii utrzymają się przez długi czas. Podczas konsultacji lub w trakcie terapii może okazać się, że pomocne w osiągnięciu najlepszych efektów jest zastosowanie dodatkowych zabiegów medycyny estetycznej. Takie procedury, jak hydrabrazja, peelingi chemiczne, wypełnianie kwasem hialuronowym czy terapia światłem LED stanowią czasem element terapii łączonych wraz z laserowym odmładzaniem twarzy.

Tekst promocyjny

Zobacz także:

    None Found
Anna Kondziela
508 artykuły

O Autorze
Miłośniczka zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej. Z wykształcenia jest dietetykiem i diabetologiem z wieloletnim doświadczeniem. Interesuje się sportem i diabetologią i dietetyką. Cały wolny czas spędza z rodziną.
Artykuły
Mogą Ci się spodobać
Porady

Zalety regularnej sauny dla zdrowia i dobrego samopoczucia

Sauna, starożytna praktyka wywodząca się z północnej Europy, na przestrzeni wieków ewoluowała w różnorodne formy, stając się globalnym fenomenem promującym zdrowie i…
Porady

Cukrzyca a kosmetyki – najlepsze produkty pielęgnacyjne dla diabetyków

Cukrzyca może wpływać na różne aspekty codziennego życia, w tym na wybór kosmetyków. W tym artykule dowiesz się, jakie produkty są bezpieczne…
Porady

Jak się pozbyć włosków z twarzy? Poznaj zabieg, który uwolni Cię od kompleksów

Nadmierne owłosienie, zwłaszcza gdy występuje na twarzy, jest częstą przyczyną kompleksów. Czarne włoski na brodzie i linii żuchwy czy wąsik pod nosem…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *