Porady

Jak się pozbyć włosków z twarzy? Poznaj zabieg, który uwolni Cię od kompleksów

Nadmierne owłosienie, zwłaszcza gdy występuje na twarzy, jest częstą przyczyną kompleksów. Czarne włoski na brodzie i linii żuchwy czy wąsik pod nosem u kobiet mogą wynikać z zaburzeń hormonalnych lub po prostu z predyspozycji genetycznych. Niezależnie od przyczyny mało która pani lubi swój zarost. Dobrym sposobem na pozbycie się włosków z twarzy jest depilacja laserowa. Przedstawiamy zalety tego zabiegu.

Nadmierne owłosienie na twarzy – przyczyny

Nadmierne owłosienie na twarzy u kobiet to bardzo często oznaka zaburzeń hormonalnych, czyli tzw. hirsutyzmu, który jest jednym z objawów zespołu policystycznych jajników (PCOS). W przebiegu tej choroby dochodzi do wzrostu androgenów, czyli hormonów, które w dużych ilościach występują u mężczyzn. Kiedy u kobiety stężenie tych hormonów wzrasta ponad normę, na ciele mogą pojawić się ciemne i grube włoski, przypominające męski zarost. Hirsutyzm najczęściej obejmuje twarz, klatkę piersiową i brzuch. Podczas gdy, tych włosów przybywa, na skórze głowy może ich ubywać. Objawy, które również towarzyszą chorobie PCOS to nieregularne miesiączki oraz trudności w zajściu w ciążę.

Jak działa laserowa depilacja?

Podstawową zaletą depilacji laserowej twarzy jest to, że prowadzi do usunięcia całego włosa (łodygi wraz z cebulką), dzięki czemu ten już przez długi czas nie odrasta, ani nie wrasta. Zabieg wykonywany jest przez doświadczonego kosmetologa i trwa nie dłużej niż kilkanaście minut. Podczas zabiegu na oczy zakładane są specjalne nakładki, które chronią wzrok przed działaniem światła laserowego. Nowoczesne urządzenia do depilacji laserowej są niezwykle precyzyjne, umożliwiają dostosowanie parametrów do wrażliwości depilowanego obszaru oraz wyposażone są w systemy chłodzące, dzięki czemu sam zabieg jest komfortowy i nie niesie ze sobą ryzyka oparzenia.

Przeczytaj:  Len zwyczajny i jego właściwości

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Krakowie, depilacja laserowa twarzy działa poprzez kontakt wiązki lasera z melaniną – pigmentem, znajdującym się we włosach. Zachodzi zjawisko fototermolizy – energia świetlna zamieniana jest w cieplną, a włos ulega destrukcji. Zniszczony zostaje cały włos, również jego macierz, dzięki czemu nie jest możliwy jego ponowny wzrost.

Ile zabiegów potrzeba, aby pozbyć się wąsika?

Depilacja laserowa to zabieg, który zawsze wymaga powtórzenia. Zwykle wykonuje się serię co najmniej 4-6 sesji, w odstępach co około 4 tygodnie. Pojedynczy zabieg powoduje bowiem usunięcie tylko części włosów – tych, które akurat znajdują się w fazie aktywnego wzrostu, czyli anagenu. Dzięki serii zabiegów można pozbyć się włosków z twarzy na bardzo długo – miesiące, a nawet tygodnie. Po wykonaniu serii zabiegów kosmetolog informuje, kiedy najlepiej wykonać tzw. zabieg przypominający, który przedłuża efekty depilacji laserowej.

Czy efekty depilacji laserowej twarzy są trwałe?

Depilacja laserowa twarzy to jedyna metoda, która pozwala na pozbycie się nadmiernego owłosienia na bardzo długo. Ważne jest jednak, aby wykonać pełną serię zabiegów. Przy niewyrównanej gospodarce hormonalnej laserowe usuwanie owłosienia z twarzy może nie być tak skuteczne, jak u zdrowych osób. Dlatego ważne jest, aby jednocześnie pozostawać pod opieką lekarza endokrynologa i kontynuować leczenie. W przypadku hirsutyzmu ryzyko odrostu włosków jest zwiększone, dlatego zwykle potrzebne są częstsze zabiegi przypominające.W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Krakowie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-krakow/

Materiał promocyjny

Anna Kondziela
582 artykuły

O Autorze
Miłośniczka zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej. Z wykształcenia jest dietetykiem i diabetologiem z wieloletnim doświadczeniem. Interesuje się sportem i diabetologią i dietetyką. Cały wolny czas spędza z rodziną.
Artykuły
Mogą Ci się spodobać
Porady

Zarobki w polskiej służbie zdrowia. Jaka specjalizacja jest najlepiej płatna?

W kontekście polskiego systemu ochrony zdrowia, zarobki pracowników medycznych bywają tematem gorących dyskusji, dotykającym zarówno kwestii społecznych, jak i ekonomicznych. Różnice w…
Porady

Zalety regularnej sauny dla zdrowia i dobrego samopoczucia

Sauna, starożytna praktyka wywodząca się z północnej Europy, na przestrzeni wieków ewoluowała w różnorodne formy, stając się globalnym fenomenem promującym zdrowie i…
Porady

Cukrzyca a kosmetyki – najlepsze produkty pielęgnacyjne dla diabetyków

Cukrzyca może wpływać na różne aspekty codziennego życia, w tym na wybór kosmetyków. W tym artykule dowiesz się, jakie produkty są bezpieczne…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *