Tasiemiec a odchudzanie

W mediach, co jakiś czas pojawiają się informacje o nowych, bardzo skutecznych, a jednocześnie kontrowersyjnych metodach odchudzania. Jedną z nich, jest właśnie odchudzanie za pomocą tasiemca. Choć jest to metoda nielegalna i bardzo niebezpieczna, nie brakuję chętnych osób. Są to głównie osoby, które od wielu lat borykają się z nadwagą, kobiety po ciąży oraz nastolatki.
Jak działa odchudzanie z tasiemcem?

Sprawa wygląda bardzo prosto. Połykamy kapsułkę z larwą tasiemca i wszystko się zaczyna. Takie kapsułki połykamy codziennie przez miesiąc. Na koniec połykamy tabletkę z odtrutką, aby wydalić pasożyty z organizmu.

Osoby, które mają w sobie tasiemca, bardzo szybko tracą na wadzę. Media podają, że nawet 10kilogramów tygodniowo, a sprzedawcy zapewniają, że pierwsze efekty będę widoczne już po dwóch tygodniach. Ilość zgubionych kilogramów zależy od początkowej masy działa żywiciela (człowieka).

Tasiemiec przyczepia się do ścianki jelita, rośnie do długości kilku – kilkunastu metrów i wchłania to, co jemy – głównie witaminy, żelazo i magnez, składniki odżywcze, które są niezbędne to prawidłowego funkcjonowania organizmu. Owszem, je również tłuszcz, ale nie jest to jego ulubiony pokarm.

Są różne rodzaje tasiemców, te które sprzedawane są na czarnym rynku, podobną są niegroźne dla naszego organizmu i nie należy wiązać z nimi żadnych skutków ubocznych. Mimo zapewnień sprzedawców ludzie chorują po tej kuracji.
Skutki uboczne:

Do początkowych skutków ubocznych tej „diety” należą: bóle brzucha, nudności i wymioty, biegunki lub zaparcia, ogólne osłabienie i utrata masy ciała. Rozwijający się w jelitach pasożyt może doprowadzić do anemii lub awitaminozy, czyli niedoboru witamin, a w konsekwencji do różnych zaburzeń funkcjonowania organizmu. Niektóre rodzaje tych pasożytów mogą przedostawać się z jelit do innych tkanek i narządów, m.in. do wątroby, płuc, a nawet oka czy mózgu, powodując ich uszkodzenie. Najczęściej wągry tasiemca atakują układ nerwowy atakując mózg. Objawy choroby mogą rozwijać się nawet kilka lat i zakończyć śmiercią. Leczenie jest długotrwałe i wymaga stosowania silnych leków, a w skrajnych przypadkach niezbędne jest leczenie chirurgiczne.

Dietetycy przestrzegają przed takim bezmyślnym odchudzaniem się za pomocą tasiemca, a co się z tym wiąże braniem różnych tak zwanych „leków” nieznanego pochodzenia.

Nie ma żadnych złotych środków na odchudzanie, cudownych diet. Można schudnąć jedynie przez prowadzenie aktywnego stylu życia, ćwiczeniom fizycznym i stosowaniu odpowiednio dobranej diety.

Źródło:

artroser cena w aptece I snoril I ravestin ile kosztuje I detosil skutki uboczne

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *