Dieta Dukana

W pierwszej fazie diety Dukana spotykamy się z największymi restrykcjami. Dozwolone jest bowiem spożywanie wyłącznie produktów bogatobiałkowych, a jednocześnie ubogo węglowodanowych i ubogo tłuszczowych. Ilość posiłków jest natomiast nieograniczona, podobnie jak pora ich spożywania. Czas trwania tego okresu jest ściśle uzależniony od stopnia nadwagi i może trwać od jednego dnia do tygodnia (maksymalnie 10-ciu dni). Wśród produktów które powinny stanowić podstawę fazy pierwszej znajdują się: mięso z kurczaka lub indyka bez skóry, chuda wołowina, cielęcina, wątróbki drobiowe, ryby, jaja kurze, nabiał (jogurty, twarogi, mleko, setki homogenizowane – o niskiej zawartości tłuszczu). Spośród warzyw dozwolone są korniszony i cebula. Dozwolone jest także stosowanie słodzików, cytryny, musztardy, czy koncentratu pomidorowego. Niezwykle istotnym aspektem w tej fazie jest także spożywanie odpowiedniej ilości płynów – najlepiej minimum 1,5 litra. Dozwolona jest woda o niskiej zawartości minerałów, kawa, herbata i napoje typu light.
dieta białkowa – faza pierwsza

Idealnym posiłkiem bogatym w same proteiny jest białko jaja kurzego. Jest ono wręcz wzorcem stuprocentowego białka. Jednakże niemożliwe jest spożywanie wyłącznie tego rodzaju posiłku, ponieważ dieta człowieka wymaga urozmaicenia.

Faza pierwsza diety wyklucza natomiast możliwość spożycia takich produktów jak: tłuszcze zwierzęce i roślinne, pieczywo, kasze, makarony i ryż, ziemniaki, słodycze, keczup, oraz tłuste mięsa (wieprzowina, gęsi, kaczki, wędliny i podroby, dziczyzna).

Źródło:

snoril apteka I artroser apteka I ravestin czy mozna kupic w aptece I detosil zamiennik

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *