Detoksykacja organizmu – jakie preparaty działają?

Oczyszczanie organizmu ze złogów, toksyn czy pasożytów przebiega w sposób naturalny. Niestety, destrukcyjnych czynników jest często tak dużo, że sami nie potrafimy się przed nimi obronić. Te wpływają destrukcyjnie na nasze zdrowie. Osłabiają odporność, prowadzą do boleści brzucha, bólu głowy, złego samopoczucia, obniżenia koncentracji uwagi. Warto z nimi walczyć i można skutecznie organizm wesprzeć. W tym celu warto zmienić nawyki żywieniowe oraz codzienny jadłospis, w którym dobrze jest zawrzeć określone substancje. Można również zaopatrzyć się w suplementy diety o optymalnym składzie, które jeszcze bardziej wzmocnią cały proces detoksykacji.

Specjaliści, którzy zajmują się prozdrowotnym aspektem odżywiania, zwracają uwagę na suplementy diety, które zawierają tylko naturalne składniki. Przykładem może być Detosil, który w każdej tabletce zawiera dawkę ekstraktów roślinnych o dobroczynnym działaniu. W składzie Detosil znajdziemy ekstrakt z jagód acai o działaniu oczyszczającym czy wyciąg z ostropestu i korzenia lukrecji, które nie tylko usprawniają proces usuwania z organizmu złogów, toksyn czy pasożytów, ale mają też ogromne znaczenie w kwestii wspierania najważniejszych organów układu pokarmowego, takich jak wątroba, żołądek czy trzustka. Dzięki nim nie tylko dochodzi do oczyszczenia organizmu, ale też wsparcia funkcjonowania ważnych dla zdrowia i życia narządów.

Oprócz Detosil zaleca się też specjalną dietę. Miesięczny detoks warto wesprzeć siemieniem lnianym i błonnikiem. W diecie mają się znaleźć przede wszystkim owoce i warzywa, należy zaś unikać potraw ciężkostrawnych, tłustych i mięsnych.
Pamiętajmy, że detoksykacja organizmu musi przebiegać nie tylko od wewnątrz. Bardzo często toksyny wprowadzane są między innymi przez skórę. To dlatego zwracajmy szczególną uwagę na kosmetyki, których każdego dnia używamy w ramach pielęgnacji.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *