Detoks – co jeść?

Oczyszczanie organizmu z toksyn jest nie tylko koniecznością, ale i modą, która trwa od dłuższego czasu. W parze z nim idzie chęć osiągania szczupłej i zdrowej sylwetki, zdrowy wygląd skóry, paznokci i włosów, oraz doskonałe samopoczucie. Wielu ludzi nie ma ochoty i energii na stosowanie katorżniczych diet i ćwiczeń, chcą iść na łatwiznę, poprzez stosowanie suplementów, takich jak Detosil.

Jednak w przypadku zdrowia nie ma dróg na skróty, konieczna jest silna wola, samozaparcie i upór w dążeniu do osiągania celów. Zapewne często wraz z pojęciem „detoks” pojawia się pytanie: „co jeść?”. Oczywistym wydaje się, że chodzi o zdrową, ekologiczną żywność, najlepiej taką, która pochodzi z przydomowego, wiejskiego ogródka. Jednak nie chodzi tylko o to. Okazuje się, że wiele produktów używanych na co dzień może pomóc w detoksie całego organizmu.

Główną zasadą jest spożywanie lekkostrawnych posiłków. Istotna jest również regularność, jedzenie niewielkich porcji, lecz stosunkowo częściej. Największe właściwości odtruwające mają produkty takie jak: jabłka, czosnek, czy natka pietruszki. Można je spożywać w postaci podstawowej oraz poddane obróbce. Wszystko uzależnione jest od osobistych preferencji oraz ilości wolnego czasu. Pomocne okazują się również napary ze znanych ziół. Mogą to być mięta, rumianek, melisa lub tymianek.

Warto również zaopatrzyć się w suplementy wspomagające działanie wspomnianych produktów. Nie wykonają największej pracy za człowieka, ale może okazać się pomocne, choćby poprzez przyspieszone pozbywanie się trucizn z organizmu. Jeżeli natomiast chodzi o produkty zbożowe, czy mleczne, początkowo zaleca się rezygnację z nich. Jednak niech będzie to chwilowe. Po kilku dniach można ponownie stopniowo wprowadzać je do codziennej diety.

Im większa motywacja, tym lepsze rezultaty. Należy jednak pamiętać, że konieczne jest danie od siebie wysiłku i konsekwencji. Detosil nie zadziała samodzielnie, jest to suplement, który stosuje się w celu wsparcia procesu detoksykacji.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *