Tagi

Stan przedcukrzycowy

Mianem pre- diabetes określa się stan przedcukrzycowy. Może on obejmować dwa stany. Z jednej strony jest to Nieprawidłowa Glikemia na Czczo, zaś drugi to Nieprawidłowa Tolerancja Glukozy. Inaczej mówiąc, są to taki sytuacje gdzie poziom glukozy we krwi jest wyższy niż prawidłowy, ale stosunkowo jego wartość jest za niska by móc rozpoznać cukrzycę. Mówi się, że jeżeli w badaniu glikemii na czczo wartość stężenia wyniesie powyżej 100 a poniżej 115 ml/ dl to mamy do czynienia ze stanem przedcukrzycowym.

Osoby, które znalazły się w tej grupie podwyższonego ryzyka wystąpienia cukrzycy powinny się znacznie kontrolować. Jeżeli jednak nie ma konsekwencji w dokonywaniu pomiarów oraz utrzymywania w miarę stałego poziomu cukru we krwi, to taka osoba znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowalności w późniejszym czasie na cukrzyce typu II.

Istnieje możliwość zapobiegania przejścia do stadium cukrzycy II stopnia. Jest to możliwe dzięki stałej kontroli masy ciała, systematycznej aktywności fizycznej oraz dobieranie i spożywanie odpowiednich produktów spożywczych.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Stan przedcukrzycowy, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

* pole wymagane

Praktyczna wiedza